Liga e Dytë

ZYRTARE: Skuadra kosovare shkarkon sekretarin e klubit

Skuadra e Minatorit, që garon në Ligë e Dytë të Kosovës, ka njoftuar për një shkarkim në kryesi të klubit.

Kjo skuadër tashmë ka larguar nga posti i sekretarit të klubit, Abedin Hazrolli, shkruan Gazeta Olle.

Si shkak i këtij shkarkimi, sipas klubit, është bërë përformanca e tij e dobtë.

Më poshtë njoftimi zyrtar:

Ne mbledhjen e mbajtur me daten 07/06/2020, nxjerr vendim:

Gjate diskutimit te mbajtur me daten 07/06/2020
Te kryesis se klubit KF Minatori Magure.

Vendosen qe ne baz te perfermances se dobt te pozites se sekretarit te klubit te KF Minatori z.Abedin Hazrolli shkarkohet nga pozita e sekretarit dhe kryesis se klubit KF.Minatori Magure.