Liga e Parë Uncategorized

Rënia nga Superliga, Flamurtarit i largohet mesfushori i skuadrës

Flamurtari i Prishtinës do të bëjë gara në Ligën e Parë nga edicioni i ardshshëm.

Skuadra kryeqytetase në edicionin që lamë pas nuk arriti të mbijetojë në elitë, raporton “Zeri.info”.

Me të rënë nga elita, kanë nisur largimet e para nga Flamurtari.

Në mëngjesin e sotëm, mesfushori i skuadrës, Agron Bruqi ka konfirmuar largimin nga Flamurtari pas dy vitesh bashkëpunim.

Përshendetje miqë , me ketë postim deshta te ju njoftoj se qe nga sot nuk do te jem pjes e klubit KF FLAMURTARI ….

Posted by Agron Bruqi on Friday, July 31, 2020

Postimi i plotë i Bruqit:

Përshendetje miqë , me ketë postim deshta te ju njoftoj se qe nga sot nuk do te jem pjes e klubit KF FLAMURTARI . Falenderoj presidetin e klubit Z Imer Ademi , Trajneret , Armaten kuq e zi , met vertet kalova dy vite te jashtzakonshme besoi qe nuk kam
kursyer asgje dhe kam dhenë gjithqka nga vetja , Kf Flamurtarit dhe shokve ju deshiroj se pari shëndet , dhe te rikthehen aty ku e ka vendin .
Faleminderit nga zemra , Me rrespekt Agron Bruqi”